Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou patří k jedněm z nejstarších lázní na Moravě. Historie lázeňství se zde začala psát již v roce 1553, kdy tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí nechal vybudovat kamennou nádrž se střechou ke koupání, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny termální kyselky. K dalšímu rozvoji lázeňství došlo až v 18. století, kdy byla na břehu Bečvy postavena zděná lázeňská budova s dřevěnou galerií. K nebývalému rozmachu výstavby lázeňských budov pak došlo ve 30. letech minulého století. V současnosti jsou Lázně Teplice nad Bečvou špičkový zařízením, které se specializuje na kardiorehabilitaci klientů s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Dále se zabývají edukací rizikových faktorů aterosklerózy jako je vysoký krevní tlak, zvýšená hladina tuků v krvi, cukrovka, nadváha, kouření, ale i léčbou pohybového aparátu. K léčbě lázně využívají koupele v unikátním přírodním zdroji – minerální vodě s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálou teplotou 22,5 ᵒC a další procedury z oblasti masáží, zábalů, elektroléčby i rehabilitace. Lázeňské pobyty a wellness pobyty jsou skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí využít širokou škálu léčebných a wellness procedur a zároveň touží po aktivním odpočinku. K tomuto účelu slouží tenisové kurty, minigolf, fitcentrum, bowling a víceúčelový lázeňský okruh pro pěší i pro cyklisty. Lázně nabízí kulturní program a letní promenádní koncerty.

Přírodní léčivý zdroj

Základním léčebným prostředkem v Lázních Teplice nad Bečvou je minerální voda s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Návštěvníci je mohou ochutnat či načepovat do nádob v pitných pavilonech, které dotvářejí atmosféru lázní – Kropáčův pavilon, Gallašův pavilon, Juříkův pavilon, Janáčkův pavilon.

Turistika v okolí lázní

V areálu lázní jsou značené čtyři turistické trasy. Každá z tras má různou délku, různé převýšení a tím pádem i různé zatížení pro organismus. Trasa A – hnědá : délka trasy 1923 m, Trasa B – zelená : délka trasy 2987 m, Trasa C – modrá : délka trasy 1923 m, Trasa Kardio Fit – červená : délka trasy 1625 m. Více info na www.ltnb.cz/trasy-nordic-walking. Cyklostezka Bečva procházející přímo centrem lázní a pak vede pestrou krajinou s řadou zajímavých turistických cílů. V letních měsících lze k přepravě využít i cyklobus. Více na www.cyklostezskabecva.com.

0.2 km